Jaką wybrać bramę garażową?
Porady wykwalifikowanego specjalisty z firmy KOLO dotyczące doboru odpowiedniej bramy garażowej oraz przygotowania garażu do montażu bramy.
Przed przystąpieniem do budowy, remontu garażu czy zakupem nowej bramy garażowej warto zastanowić się jaki rodzaj bramy spełni nasze oczekiwania. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu garażu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi przeróbkami garażu, a właściwie dobrana brama zapewni ochronę przed zimnem, komfort użytkowania oraz pokreśli estetykę budynku. Dzięki przygotowaniu odpowiednich warunków montaż bramy zostanie sprawnie przeprowadzony co zapewni również bezawaryjne działanie bramy.
Jaką bramę wybrać?
Bramy garażowe segmentowe, uchylne, roletowe i dwuskrzydłowe różnią się sposobem użytkowania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Obecnie najlepiej sprzedającą się bramą garażową na rynku jest brama segmentowa – ze względu na swe zalety. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto poznać jej główne atuty.
Brama segmentowa WIŚNIOWSKI to brama ciepła, zbudowana z 40 [mm] stalowych paneli wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelniona na całym obwodzie. Nowością jest wprowadzany obecnie panel o grubości 60 mm. Brama dostępna jest w wymiarach typowych i specjalnych oraz w 210 kolorach wg palety RAL. Dopełnieniem oferty jest bogate wyposażenie dodatkowe: automatyka ze zdalnym sterowaniem, przeszklenia ozdobne oraz drzwi przejściowe. Solidna i trwała konstrukcja, rolki o „pływających” osiach oraz układ odpowiednio dobranych sprężyn gwarantuje sprawną i komfortową pracę bramy.
Nasza oferta obejmuje również bramy garażowe uchylne, roletowe i dwuskrzydłowe.
W przypadku budynków o większych gabarytach stusuje się bramy przemysłowe.
Jak należy przygotować garaż do montażu bramy?
Do montażu bramy roletowej i segmentowej garaż powinien być całkowicie wykończony. Powinna być również wykonana instalacja elektryczna przeznaczona do podłączenia automatyki. Ściany wewnątrz budynku powinny być otynkowane i pomalowane, a posadzka wykończona (jeżeli są przewidziane płytki należy je ułożyć). Po zamontowaniu bramy nie należy wykonywać żadnych obróbek tynkarskich, ponieważ ewentualne zachlapania płaszcza bramy i prowadnic mogą spowodować ich uszkodzenie lub nieprawidłową pracę. Niedopuszczalne jest montowanie bramy w pomieszczeniu, w którym ściany i posadzka nie są całkowicie wyschnięte.
W zależności od rodzaju i rozmiaru bramy konieczne jest wykonanie nadproża i ścianek bocznych o odpowiednich wymiarach lub ich przystosowanie.
Do montażu bramy uchylnej i dwuskrzydłowej ściany również powinny być otynkowane, natomiast glify w otworze dopiero po jej zamontowaniu. Posadzkę w garażu należy wykonać też po zamontowaniu bramy. Próg bramy powinien być zabetonowany wewnątrz pomieszczenia. Przed wykonaniem obróbek tynkarskich obowiązkowo należy zabezpieczyć bramę folią.
Jaka jest różnica pomiędzy otworem garażowym, a światłem wjazdu po zamontowaniu bramy?
Otwór garażowy jest to wymiar w świetle muru przed zamontowaniem bramy. Po zamontowaniu bramy światło wjazdu jest pomniejszone o pewną wartość, zależną od rodzaju bramy.
Wymiar typowy czy specjalny?
Firma WIŚNIOWSKI oferuje szeroki zakres wyrobów w wymiarach typowych, które można zakupić po atrakcyjnej cenie. W sytuacji, gdy do istniejącego otworu nie możemy zastosować bramy typowej, oferujemy bramy produkowane na wymiar – dokładnie dopasowane do potrzeb klienta, co jednak wiąże się z większym kosztem zakupu bramy.
Jaki wybrać kolor bramy?
Dzięki bardzo szerokiej ofercie kolorów (ponad 200 kolorów wg palety RAL) oraz kolorów drewnopodobnych można dobrać bramę o odpowiednim kolorze do okien, dachu czy elewacji budynku.
Jaki VAT?
W przypadku gdy brama jest montowana przez naszą firmę (usługa budowlana), a garaż jest częścią budynku mieszkalnego, do wartości netto ceny bramy, automatyki i montażu doliczany jest 8 %-owy podatek VAT. W pozostałych przypadkach wartość podatku VAT wynosi 23%.
Podsumowanie – o czym należy pamiętać
– Wybranie odpowiedniego rodzaju bramy.
– Dobranie koloru bramy do koloru okien, dachu czy elewacji.
– W przypadku planowania budowy lub remontu garażu wcześniejsze uwzględnienie w projekcie wymiarów otworu – dla bramy typowej niższy koszt zakupu.
– Wykonanie nadproża i ścianek bocznych o odpowiednich wymiarach.
– Wykonanie instalacji elektrycznej przeznaczonej do podłączenia automatyki.
– Odpowiednie przygotowanie obróbki tynkarskiej
Pomożecie? Pomożemy!
Na wszystkie pytania związane z doborem lub montażem bram oraz przygotowaniem garażu do montażu chętnie odpowie nasz wykwalifikowany specjalista.
tel. 606 884 393 , 46 837 66 86, 46 837 04 32
Na miejscu prezentujemy ekspozycję bram garażowych oraz posiadamy wzorniki poszczególnych paneli i kolorów.
Tekst przygotowany przez firmę KOLO, wykorzystano informacje ze strony www.wisniowski.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone