Odkurzacze centralne BEAM Electrolux

System centralnego odkurzania BEAM jest nowoczesnym sposobem na utrzymanie czystości komfortu w domu. Dzięki niemu sprzątanie może być znacznie prostsze!
Długi, elastyczny wąż ssący pozwala dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania, nawet znacznie odległego od gniazda.
Odizolowanie odkurzacza od pomieszczeń sprzątanych daje możliwość odkurzania nawet nocą.

System BEAM składa się z:

Rur i kształtek PVC – o niskich oporach przepływu. Rozmieszcza się je w mieszkaniu łącząc gniazda ssące z jednostką centralną. Instalacje PVC montuje się w ścianach lub w podłodze budowanych obiektów. W obiektach już istniejących można wykorzystać do tego celu poddasze, przerwy między ścianami, kanały instalacyjne. Można również poprowadzić rury po zewnętrznej ścianie budynku, zabezpieczając je przed uszkodzeniem specjalnymi osłonami. Rury i kształtki PVC systemu posiadają Aprobatę Techniczną jako przewody próżniowe do systemu centralnego odkurzania.

Gniazd ssących – rozmieszczonych w budynku tak, aby można było dotrzeć wężem do najdalszych zakamarków pomieszczeń nie przysparzając użytkownikowi kłopotu. Optymalne warunki odkurzania zapewniają gniazda usytuowane w miejscach centralnych, na przykład, na korytarzu.

Jednostki centralnej – czyli odkurzacza, zainstalowanego na stałe w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, np.: piwnicy, garażu, kotłowni. Odkurzacze posiadają system filtracji cyklonicznej, współpracujący z samooczyszczającym się filtrem mechanicznym. Zaletą tego filtra jest zatrzymanie wszystkich większych oraz 99,97% cząstek dwumikronowych. Nie zmniejsza to wydajności odkurzacza, która jest stała bez względu na ilość kurzu w zbiorniku. Filtry nie wymagają żadnej obsługi.

Szufelki automatycznej – czyli gniazda przypodłogowego, które najlepiej umieścić w kuchni, w cokole szafki. Wbudowany przełącznik umożliwia włączenie odkurzacza i bezpośrednie zmiatanie śmieci i kurzu do otworu gniazda.

Separatora uniwersalnego

Gniazda wylotowego

Elastycznego węża ssącego wraz z akcesoriami do sprzątania